Genel

Gençlik Düşmanı AKP Üniversiteden Defol!

Gözaltılar Derhal Serbest Bırakılmalı, Boğaziçi Ablukası Dağıtılmalıdır!

Boğaziçi Üniversitesi’ne AKP’li Melih Bulu’ nun rektör olarak atanması sonrası, üniversite öğrencilerinin AKP’yi kabul etmemesi başta sermaye düzeni olmak üzere AKP-MHP ittifakının gözünü korkutmuş durumda.
Gerçekleştirilen bir resim sergisi üzerinden yürütülen linç kampanyası bugün daha da büyütülerek üniversite öğrencilerine gözaltı ve saldırıya dönüşmüştür.

Arkadaşlarıyla dayanışma duygularını paylaşmak için üniversitede buluşan öğrenciler, sabah saatlerinde Valilik yasağıyla, sonrasında ise üniversitede polis ablukasıyla karşılaşmış, öğrencilerin dışarıya çıkması engellenmiş ve saldırılarla çok sayıda öğrenci gözaltına alınmıştır.
Süleyman soylu ve Ali Erbaş başta olmak üzere birçok AKP militanı, toplumun dini duygularını kullanarak, Boğaziçi Direnişi’ni karalamaya ve etkisini kırmaya çalışmaktadır.

Gericiliğin ve üniversitelere AKP müdahalesinin geldiği nokta ise bütün kamuoyu tarafından görülmek zorundadır. Üniversite öğrencileri okullara hapsedilmekte, üniversite öğrencilerine korku ve baskı yoluyla geri adım attırılmaya çalışılmakta, AKP iktidarı bu şekilde kendini kabul ettirebileceğini sanmaktadır.

Bu yaşananların baş sorumlusu ise AKP’li Melih Bulu’dur!

Öğrencilerin tepkilerine rağmen büyük bir pişkinlikle “görevine” devam eden Melih Bulu, üniversiteye polisi sokmuş, öğrencileri gözaltına aldırmıştır. Üniversite ve öğrenci düşmanlığını en başından beri ifade ettiğimiz Melih Bulu’nun gerçek yüzü ortaya çıkmış, samimiyet hamlelerinin ise büyük bir yalan olduğu ispatlanmıştır.

Melih Bulu istifa etmelidir!

AKP iktidarı ve yancısı MHP öğrencileri ve akademisyenleri hedef almayı bırakmalıdır!

Üniversiteleri karıştırmaya çalışanların kim olduğu, başta öğrenciler olmak üzere bütün kamuoyu tarafından bilinmektedir!

Gözaltına alınan arkadaşlarımız derhal serbest bırakılmalı, üniversite içerisinde arkadaşlarını bekleyen öğrencilere yönelik müdahalede bulunulması ise akıllardan çıkarılmalıdır!

TKH Gençliği
01.02.2021

To Top