Basın Açıklamaları

Mafyatik tehditlere hekimler boyun eğmez!

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin TTB’nin kapatılması yönündeki skandal çağrısı sonrası MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’ın TTB’ye “tıbbi atık” diyerek kendince aşağılamaya çalışması kabul edilemez.

Genel Başkanı’ndan başlayarak MHP’lilerin Türkiye’deki hekimlerin yüzde 88’inin üye olduğu meslek örgütüne dönük saldırgan tutumu, gerici ve emperyalizm işbirlikçisi sermaye iktidarına fedailik yapmalarından başka bir şey değildir.

Koronavirüs salgınında çok kötü bir sınav veren AKP iktidarına göğüs germek ve sermayenin çıkarları adına tehditler savurarak mafyalık yapmak tam anlamıyla MHP’ye verilmiştir.

Salgının başından beri işçi sınıfının üzerindeki sömürüyü daha da derinleştiren, halkın sağlığı yerine sermayedarların çıkarlarını gözeten, normalleşme diyerek tüm emekçileri salgının ve krizin kucağına iten, salgın yönetimi değil algı yönetimi yapan AKP-MHP iktidarı bugün yaşanan yeni vakaların ve ölümlerin birinci elden sorumlusudur.

Koronavirüs salgınında canla başla çalışan ve mücadele eden sağlık emekçilerinin bir bir öldüğü ülkemizde başta Türk Tabipleri Birliği ve diğer sağlık meslek örgütlerinin duruşu bu açıdan düzen partilerini rahatsız etmektedir.

Toplum her gün Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı rakamlara değil sağlık örgütlerinin verdiği verilere inanmaktadır.

Özel hastane patronu olan Sağlık Bakanı’nın özel sağlık sektörünü kayıran salgın politikalarının sağlıkçıları ve halkı getirdiği nokta bellidir.

MHP ortağı olduğu AKP ile birlikte sağlık sistemini ve salgın yönetimini batırmıştır. İşte bu gerçek nedeniyle sağlıkçılara saldırı başlatmışlardır.

Devlet Bahçeli ve MHP’liler TTB şahsında tüm onurlu sağlık emekçilerine dil uzatırken nedense sağlıkta piyasalaşmaya, özel sağlık kurumlarının devletin, halkın ve sağlık emekçilerinin kanını emmesine, emperyalist tekellerini ülkemiz sağlık sistemi ve ilaç sektörü üzerindeki etkisine, salgın döneminde patronlar kârlarına kâr katarken emekçilerin yaşadığı yoksulluk ve işsizliğe söz söylememesi ise manidardır. TTB karşıtı söyleme sarılanların kimlerin çıkarlarına hizmet ettikleri alenidir.

Ancak koronavirüs salgınında halkın büyük sevgi ve saygısını kazanan sağlık emekçileri bu söylemlere boyun eğmeyecektir!

To Top