Basın Açıklamaları

Yakınma, yılma, kaçma! Umut biziz, umut insanda!

Üniversiteli arkadaş,

Memleketimiz uzun süredir sermaye sınıfının ve AKP iktidarının gerici, piyasacı ve işbirlikçi saldırıları ile karşı karşıya. Üniversitelerimiz ve geleceğimiz de bu saldırılardan etkileniyor, üniversitelerimize müdahaleler artarken geleceğimiz ellerimizden alınıyor.

Bu olumsuzlukların arızi bir içeriği olduğunu düşünmemelisin. Sermaye sınıfının emeğe, geleceğe, eşitliğe, özgürlüğe, adalete ve insanlığın değerlerine saldırmaması tuhaf olandır. Kapitalizm bir sömürü sistemidir ve ülkemiz bu sistemin tahakkümü altında ezilmektedir.

Derdimiz ise sana bildiklerini tekrar tekrar anlatmak değil, derdimiz; bilmekle yetinmemenin, değiştirmek için mücadele etmenin, yalnız olmadığının farkına varmanın değerini ortaya çıkarmaktır.

Bugün bütün bu umuda ve inanca daha fazla ihtiyacımız var.

Çünkü, okullarımıza ve geleceğimize göz diken sermaye sınıfının ve AKP iktidarının beslenme kaynağı umutsuzluk ve sahte umutlardır!

Üniversiteli arkadaş,

Yaşananlardan duyduğun rahatsızlıktan dolayı eşit; özgür ve yaşanılabilir bir ülkenin hayalini kurmaktan vazgeçme! Bununla yetinme ve hayallerini gerçek kılmak için mücadeleye sen de katıl!

Değersizleştirilmenin, geleceğinin elinden alınmasının karşısında en güçlü duruş; yeni değerler yaratmak ve yeni bir geleceğin kavgasını yükseltmektir, unutma! Ülkeyi yaratan emek senin, bizim, ailemizin ve emekçilerindir. Ülkeyi biz değil; para babaları, gericiler, geleceğimize el koymak isteyenler terk etmelidir!

Her seferinde sahte umutlarla karşına dikilenlere inanma! Onların sözüne her inandığında, çözüm getirmek yerine yaşananlar daha da derinleşti. Çünkü bu düzenle hesaplaşması olmayan her düşünce geleceğimizin, özgürlüğün, adaletin karşısında durmaktadır.

Çağrımız sanadır!

Bizler; ilerici, eşitlikçi, kardeşçe yaşamın olduğu, özgürlüğün hüküm sürdüğü yeni bir ülkenin kavgasını veren komünist gençleriz. “Umut insanda!” diyen Nazım Hikmet’in yoldaşları, baş eğmeyen Denizlerin bayrağını yükseltenleriz.

Okumuş insanın emekçi halkına karşı sorumluluğunun bilinciyle üniversitelerimizi, geleceğimizi ve memleketimizi sermaye sınıfına; AKP’ye karşı savunuyor ve yeni bir üniversite, yeni bir ülkenin mücadelesini yükseltiyoruz!

Seni de bu kavgaya davet ediyor, birlikte yeni bir geleceği kurmak için güçlü bir ayağa kalkışa çağırıyoruz!

Umut biziz, umut insanda!

TKH Gençliği

To Top